Hakkımızda

Besin Atölyesi , Burcu Aslan tarafından kurulan “Beslenme ve Diyet Danışmanlığıdır”.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Burcu Aslan 1989 yılında Yalova’da doğmuştur. Lise öğrenimini Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesinde tamamlayarak Fen-Matematik bölümünden 2008 yılında mezun olmuştur. 2008 yılında Haliç Üniversitesi Beslenme Ve Diyetetik bölümünü kazandı . 4 yıllık eğitimi sonunda 2012 yılında Beslenme ve Diyet Uzmanı ünvanını alarak ‘Metabolizmayı Etkileyen Besin Takviyelerinin Kilo Kontrolündeki Yeri ’’ konulu tezi ile mezun oldu.  2011 yılında ‘Kronik Böbrek Yetmezliğinde Tıbbi Beslenme Tedavileri’kursuna katılarak başarı sertikası almıştır.

2011-2012-2013 yıllarında “International Nutrition and Dietetic Congress (Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresine)” katılmıştır.

Food Test analiz ve test yorumlama eğitimini alarak Besin İntoleransı konusunda bilgi sahibi olarak bu alanda Hipokrat Laboratuvarlarında 2012 yılında çalışmaya başlamıştır . Aynı yıl Azerbaycan Bakü’de bir Tv programına canlı yayında konuk olup Besin İntoleransı ve Sağlıklı Beslenme konusunu anlatmıştır . Bakü’ de Oxygen Klinika hastanesinde diyetisyen polikliniği yaparak belirli zamanlarda hasta kontrolünü sağlamıştır.

2013 yılında da GNC Yaşam Koçluğu programına da katılarak Yaşam Koçu Sertifikası almıştır .

2014 yılında Acıbadem Üniversitesi’nin planlamış olduğu “Sporcu Diyetisyenliği” eğitimine katılarak Sporcu Diyetisyeni ünvanı almıştır.

Nisan 2013 Oyak Renault Otomobil Fabrikaları bünyesinde Beslenme ve Diyet Uzmanı olarak göreve başlamıştır. 2014 yılında Yalova’da Besin Atölyesi’ni kurmuştur.