Hakkımda

Diyetisyen Burcu Aslan , ilk ve orta okul dönemini Özel Öncü Koleji’nde okumuştur.Lise Döneminde Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. 2008 yılından Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü kazanmıştır. Aynı yıl Boston ‘ da İngilizce dil eğitimi programına katılmıştır.

2012 ‘ de Üniversiteden mezun olan Diyetisyen Burcu Aslan , ilk iş deneyimi Hipokrat Laboratuvarları’nda Besin İntolerans Testi yorumlama üzerine çalışmıştır. Daha sonra Oyak-Renault Otomobil Fabrikaları’nda 7000 kişilik bir fabrikanın diyetisyeni olarak görev almıştır. Toplu Beslenme ve Klinik alanda görevlendirilmiştir.

2014 senesinde kendi kliniği Besin Atölyesi’ni kurmuştur. Çeşitli firmalara aynı zamanda danışmanlık vermeye devam ederken kliniğinde danışan kabulüne devam etmektedir.

Mesleki Kariyeri yanısıra aynı zamanda Halk Oyunları’nda da çeşitli yarışmalarda bulunmuş hem eğitmen hem de oyuncudur. Aynı zamanda kursiyeri olduğu TUFAG Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev almaktadır.

Prematüre bir anne olan Diyetisyen Burcu Aslan , aynı zamanda Prematüre Bebek Derneği Danışma Kurulu’nda da görev almaktadır. Gebe Eğitimleri veren Gebe Fest ekibinin diyetisyeni olarak görev almaktadır. Birebir ve Online şekilde Gebe Eğitimleri de vermektedir